Aby uzyskać więcej informacji, skorzystaj z chatbota po prawej stronie poniżej lub napisz e-mail: sklep@spalinowerury.pl


Wprowadzenie » ARTYKUŁY, PORADY, INSTRUKCJE » Co umieścić pod wkładem komink

Co umieścić pod wkładem kominkowym?

Arkusze pod pieca są używane jako ognioodporne podkładki pod i przed grzejnikami. Są one niezbędne ze względów bezpieczeństwa. Zapobiegają również uszkodzeniom podłóg wokół kominka lub pieca.Możemy produkować arkusze w różnych typach, kształtach i rozmiarach.

Kształt i rozmiar blachy należy dobrać do wielkości pieca i jego umiejscowienia w przestrzeni, biorąc pod uwagę przepisy bezpieczeństwa.

Narożniki są szlifowane w mały łuk.


Jaki powinien być rozmiar blachy pod pieci?

Piece kominkowe i kominki, które są instalowane na podłodze wykonanej z materiału palnego, muszą być wyposażone w niepalną podkładkę ochronną, która wykracza poza plan podłogi tych urządzeń, zgodnie z normą ČSN 06 1008. Norma przewiduje, że niepalna podkładka powinna być umieszczona co najmniej 300 mm przed drzwiczkami zasypowymi i popielnikowymi oraz 100 mm po pozostałych stronach. Odpowiedni rozmiar przed drzwiami jest taki, że po szerokim otwarciu drzwi krawędź powinna nadal znajdować się nad blachą.

Mata ognioodporna zapobiegnie zapaleniu się podłogi wykonanej z materiałów łatwopalnych, a także zapobiegnie zapaleniu się otaczających przedmiotów przez gorący żar spadający z paleniska. W przypadku kominków wytyczne te są znacznie bardziej rygorystyczne niż w przypadku pieców na drewno. Tutaj norma wymaga umieszczenia niepalnej podkładki co najmniej 800 mm przed drzwiczkami kominka i 400 mm po bokach. Należy również uważnie przeczytać instrukcję obsługi pieca, ponieważ producent często zastrzega sobie prawo do zmiany tych odstępów i często wymaga bardziej rygorystycznych środków ostrożności.
Utworzony przez system www.sklep-szybko.pl

MGRmY