Aby uzyskać więcej informacji, skorzystaj z chatbota po prawej stronie poniżej lub napisz e-mail: sklep@spalinowerury.pl


Wprowadzenie » ARTYKUŁY, PORADY, INSTRUKCJE » Daszki kominowe - tak czy nie?

Daszki kominowe - tak czy nie?


Jakie znaczenie ma daszek kominowy?

Daszki kominowe są coraz bardziej powszechną częścią systemów kominowych i są powszechnie spotykane w wielu domach. Jakie jest jednak znaczenie daszka kominowego i czy warto się w niego zaopatrzyć?

Oprócz względów estetycznych, daszki kominowe głównie chronią komin przed deszczem i śniegiem, podobnie jak systemy rynnowe, chronią mur i odprowadzają wodę w kontrolowany sposób, aby nie zagrażała fundamentom domu. Wilgoć może osłabić całą konstrukcję komina, przez co nie będzie on służył tak, jak powinien lub ogólnie skróci jego żywotność.

Oczywiście, dobrej jakości kominy w użyciu mogą poradzić sobie z rozsądną ilością deszczu lub śniegu bez zadaszenia, ale w przypadku uporczywego deszczu lub burzy śnieżnej, oprócz zamoczenia komina, istnieje ryzyko przedostania się wody do systemu kominowego, gdzie może erodować otaczający mur lub uszkodzić piec, a jeśli z pieca wycieka woda, podłoga może zostać uszkodzona. Co więcej, możesz w ogóle tego nie zauważyć, jeśli jest to domek lub domek, w którym obecnie nie przebywasz. Daszki kominowe chronią komin i odprowadzają nadmiar wody.Wybór i montaż daszka

Daszki pasują do wszystkich systemów kominowych, wystarczy zmierzyć swój komin i zakupić daszek zgodny z jego wymiarami.

Jeśli komin ma inne wymiary niż te, które oferujemy, nie ma problemu z wykonaniem daszka na zamówienie.

Zaleca się, aby daszek wystawał co najmniej 5 cm poza krawędź komina dla lepszej ochrony.

Montaż daszka nie jest trudny. Daszek montuje się bezpośrednio na przewodzie kominowym za pomocą dołączonych zacisków, a następnie wystarczy dokręcić śruby.


Utworzony przez system www.sklep-szybko.pl

NzdmNj